Походження та історія

Про місцевість

На південному сході Греції, в регіоні Лаконія, приблизно за 300 км від Афін та за 90 км від Спарти, знаходиться Монемвасія – один з найцікавіших історичних районів. Місцевість, що вкрита більш, ніж трьома мільйонами благословенних оливкових дерев.

За стінами найвідомішого скелястого острівця Греції час зупинився. Ви опиняєтесь в минулому. Минуле можна відчувати в дотиках до давніх кам’яних стін, в свіжому повітрі моря Мірту, в прогулянках звивистими вузенькими проходами… Монемвасію називали Гібралтаром Егейського моря… В околицях цього унікального середньовічного замкового поселення ми виробляємо Mana Gea, нашу оливкову олію екстра вірджін.

Монемвасія відома не лише своєю історією і замком, що приваблюють туристів з усього світу, не лише своєю визначною оливковою олією. Монемвасія ще знаменита своїми винами та амігдалотою (особливе мигдальне печиво).

Культура оливкової олії

Греція, країна з яскравим сонцем та м’яким середземноморським кліматом, вже понад 3000 років вирощує оливкові дерева, що дають нам знамениту високоякісну грецьку оливкову олію.

Регіон Монемвасія має нижчі зимові температура нижча і хороший помірний сезон дощів завдяки більшим висотам над рівнем моря, також в цій місцевості багато сонця, невисокий рівень опадів та вологи.

Такі погодні особливості в поєднанні з морським бризом Мірту та багатими червоними грунтами регіону забезпечують нашим продуктам видатний насичений смак, аромат, високий вміст поживних речовин і вітамінів, а також низький рівень кислотності, поєднання якостей, яке не знайдеш більше ніде в світі.

Історія

Монемвасія, яку франки називали Мальвазія, відкололася від материкової частини внаслідок потужного землетрусу в 375 р. до н.е.. Назва походить від двох грецьких слів, моне та емвассія, що означають «єдиний вхід». Скеля має висоту близько 300 метрів та довжину 1,8 км.

Середньовіччя

Заснування міста та фортеці Монемвасія швидше за все сталося в 6 столітті. Місто було засноване в 583 році греками, що шукали прихистку під час слов’янського та аварського нашестя на Грецію. З 10 століття місто перетворилося на важливий центр торгівлі та мореплавства. Фортеця витримала облогу під час арабських та норманських походів в 1147 році. Всередині самої фортеці вирощували кукурудзу, що забезпечувала їжею 30 захисників.

Аж до 1460 року місто було Візантійським та постійно належало Імперії, але в 1460 році було продано Морейским деспотом Фомою Палеологом Римському папі (у 1464 Папа продав місто Венеції, оскільки не був здатен захистити його у війні між Туреччиною та Венецією, що насувалася). Влада над містом послідовно належала венеціанцям та оттоманам в наступні періоди:

• Венеціанський: 1464 – 1540 рр.
• Оттоманський: 1540 – 1690 рр.
• Венеціанський: 1690 – 1715 рр.
• Оттоманський: 1715 – 1821 рр.

Місто мало велике комерційне значення аж до Пелопоннеського повстання 1770 року під час Російсько-Турецької війни, пізніше місто почало швидко занепадати.

Сучасна історія

Місто було звільнено від Оттоманів 1 серпня 1821 року приватною арміією Женетакіса Грігоракіса під час Грецької війни за незалежність.

З 1920 року у фортеці не залишилося жодного мешканця.

В 1971 році Монемвасію було з’єднано мостом з шосе GR-86 та відтак із зовнішнім світом.

В пізніші роки значення міста почало відновлюватись із зростанням кількості туристів, що відвідували регіон і саму фортецю. Середньовічні будинки почали реставрувати, багато з них перетворилися на готелі.